JAS CENTRUM | Podzimní běžecké oblečení
Zpět na výpis článků

Podzimní běžecké oblečení

Publikováno 22.09.2017






O tom, že běhání zaznamenalo v poslední době velký boom se už napsalo mnoho článků. Pokud patříte mezi ty nadšené běžce a běžkyně a přes léto jste
se již dostali do dobré kondice, je dobré v tom pokračovat i na podzim. Potom Vám nezbývá, než pro to něco udělat.

Základem je správné běžecké oblečení. Běhat v obyčejném bavlněném tričku a v bavlněné mikině určitě nezkoušejte.Jestli chcete běhat pro zdraví a zvýšení své fyzické zdatnosti, tak by jste si měli pořídit kvalitní funkční běžecké oblečení. Základem je funkční triko s dlouhým rukávem, které při aktivním pohybu váš pot propustí do další vrstvy oblečení a vaše pokožka bude stále v suchu a v teple. Jako druhou vrstvu použijte funkční běžeckou lehkou bundu, která opět propustí vlhkost dál od vašeho těla. Velmi dobrá je volba trika nebo bundy s protifukem na hrudi, to znamená, že tričko má membránu, která ochrání vaši hruď před prochladnutím. Případně můžete obléknout ještě druhou vrstvu funkční mikinu.

Pozornost by jste měli věnovat i běžeckým<kalhotám. Když se podíváte na klasické
atlety, tak ti vždy běhají v elasťákách. Je to opravdu nejlepší volba. Volné nohavice se vám pletou mezi nohama, ale hlavně obemknutá nohavice vám dobře zpevní lýtkový sval, který potom nepodléhá tolik otřesům a tím se zpomaluje nástup únavy. Pro ty, kteří nechtějí mít upnuté nohavice je dobrá volba např. Kalhoty od firmy YORK typ JACOB , který má sice rovné nohavice, ale v přední části mají opět neprofuk „ WINDPROTECT „. Funkční běžecké ponožky jsou jasná volba , použít můžete i kompresní ponožky nebo podkolenky, především tehdy, pokud běháte na tvrdším povrchu.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.