JAS CENTRUM | Dovolená v Italském Toskánsku 2.díl
Zpět na výpis článků

Dovolená v Italském Toskánsku 2.díl

Publikováno 16.10.2017Ráno jsme se konečně dočkali sluníčka. Hodně foukalo a tak jsme si vzali funkční oblečení. Především tenké bundičky s neprofukem, převážně od firmy CRAFT. Zjistili jsme, že jsme všichni po včerejší projížďce v pořádku a můžeme vyrazit za dalším dobrodružstvím. Ála (naše vedoucí a hlavní organizátorka)nám přislíbila, že se pokusí vybrat trasu po asfaltce, abychom nedopadli jako včera. Asi po 3 km bylo všechno jinak.

V malé vesničce jsme navštívili místní kostelík a pak jsme vyrazili na šotolinovou cestu do mírného kopce. Za vsí se cesta spíše proměnila ve vyschlé koryto divoké řeky. Samý šutr, samý výmol a prudké stoupání. I zde jsme všichni ocenili naše dobré sportovní vybavení. Především cyklistické kalhoty s vložkou, to je základ pro každého, kdo se chce pouštět do podobných aktivit. Máme mezi sebou i opravdové cyklisty, kteří vyjedou kde co, ale toto bylo i nad jejich síly. Takže se na půl hodinky změnila cykloturistická projížďka na turistiku s kolem. Byly ale nádherné výhledy do okolí a tak to stálo za to. V prvním městečku cca po 15 km jsme se odměnili lahodným nápojem aperol. Dodal nám novou energii na další kilometry.

Napojili jsme se na poznávací okruh a hned po 3 km jsme měli další zastávku- ochutnávku vína. U jedné paní jsme chtěli ochutnat víno, ale naštěstí jsme se zeptali, kolik euro si bude účtovat. Její odpověď nás uzemnila, chtěla 10 euro na osobu. S díky jsme odmítly. Koupili jsme si jen jednu lahvinku za 8 euro.  Celkový počet ujetých km 40.

 

 


 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.